Ile jest ważne orzeczenie na prawo jazdy?

Obejrzyj filmik o kursancie, który zrobił badania na prawko kilka lat temu, z jakiś względów nie rozpoczął kursu motocyklowego, a teraz z powrotem zamierza podjąć przerwane szkolenie. Czy wydział komunikacji uzna mu "stare badania lekarskie"?


Czy możesz przystąpić do kursu na prawo jazdy na podstawie orzeczeń lekarskich sprzed 4 lat, które teoretycznie są jeszcze ważne?


Na górze i po prawej stronie masz dwa filmiki poruszające ten temat. Generalnie w okresie obowiązywania jednego wzoru orzeczenia lekarskiego nie powinno być problemów z badaniami wykonanymi dużo wcześniej.


Tradycyjnie zapytanie mojego widza
Witam,
Panie doktorze mam mały problem z badaniami lekarskimi na prawo jazdy
kategorii A. Postaram się wyjaśnić swój problem w jak najkrótszy sposób.  Zrobiłem badania lekarskie na kategorię A w 2012 roku (ważność badania BEZTERMINOWA).


 Niestety musiałem odłożyć zrobienie kursu aż do dzisiaj. Kiedy chciałem zapisać się na kurs okazało się, że zmieniły się przepisy i muszę wyrobić Profil kursanta kierowcy.  Czy badania, które mam są ważne? Czy na ich podstawie mogę udać się  do wydziału komunikacji w celu wyrobienia PKK?
 Na druczku badań nie ma kategorii AM oraz A2 lecz nie wiem, czy w moim przypadku to istotne, ponieważ staram się o kategorię A. 

W szkole powiedziano mi, że badania są nie ważne i w wydziale komunikacji nie wyrobią mi PKK. Pozdrawiam.....Nie znalazłem nigdzie ograniczeń w okresie, podczas którego musisz zanieść orzeczenie lekarskie do wydziału komunikacji.
Tym nie mniej kilkakrotna zmiana przepisów spowodowała, że obowiązują już inne druki.
Oznacza to, że musisz udać się powtórnie do lekarza, przebadać, a obecnie obowiązujący druk użyć do wyrobienia Profilu Kandydata na Kierowcę.
Takie osoby przychodzą do mojej przychodni  dość często, a rekordziści zwlekają z podjęciem szkolenia całe lata.

Mam tylko cichą nadzieję, że to zjawisko się ograniczy, bo inwestycja w badania lekarskie, to obecnie koszt 200 zł, więc warto abyś tracił swoje pieniędzy nadaremno.