Wydłużenie terminu skierowania na badania po alkoholu?

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław Żernicka 215)

Skierowanie na badania do WOMP

Skierowanie na badania do WOMP

Czy ma sens przedłużanie skierowania na badania lekarskie i psychologiczne w Wydziale Komunikacji?

Witam serdecznie mam pytanie:
w tym roku straciłem prawo jazdy spowodowałem wypadek w stanie nietrzeźwym i wzięto mi prawo jazdy na okres 4 lat.

W wypadku uszkodziłem sobie lewe oko, wpadło mi szkło z lusterka i uszkodzona została rogówka. Za pół roku będę miał wszczepiana soczewkę, ale na chwilę obecną widzę za mgłą i teraz tu jest pytanie.Dostałem skierowanie na badania do Wojewódzkiej Medycyny Pracy. Początkiem listopada mam się stawić i czy w ogóle mam szanse podejścia do takich badań, i czy jest szansa odzyskania prawa jazdy, i czy można napisać pismo o przesuniecie tych badan z powodu finansów. To czy będą później jakieś konsekwencje, jeżeli tak jak pisze na piśmie, że mam do 3 miesięcy dostarczyć badania psychologiczne i badania lekarskie?.Witam Panie Darku !

Mam następujący problem utraciłem prawo jazdy na okres 3 lat. Na nowych zaostrzonych przepisach wydmuchałem wtedy 0,33 miligrama. Przyszło mi skierowanie od starosty na rutynowe badania psychologiczne i lekarskie nie zrobiłem ich w terminie 30 dni.

Wszczęto wobec mnie postępowanie administracyjne, udałem się do starostwa po koło roku z tym skierowaniem aby je uaktualnić. Pani pracująca tam powiedziała mi,
że skoro nie zrobiłem tego w terminie, to nie może mi teraz podbić pieczątki, co za tym idzie nie nie mogę zrobić teraz tych badań. Powiedziała mi, że podbije pieczątkę, jak mi się skończy sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czy tak faktycznie jest i nie mogę w żaden sposób teraz zrobić tych badań?
Czy muszę czekać aż skończy mi się zakaz sądowy i wtedy dopiero będę mógł przystąpić do badan lekarskich i psychologicznych?
A później do egzaminu

Proszę o szybką odpowiedz pozdrawiam!

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.