Sąd oddaje ci prawo jazdy ale nie przechodzisz badań w WOMP

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław Żernicka 215)

Terminowe prawo jazdy po badaniach w WOMP

Terminowe prawo jazdy po badaniach w WOMP

Nieciekawa sytuacja, kiedy sąd zostawia Ci prawo jazdy zawodowe, ale tracisz to prawko podczas badań lekarskich za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.Witam Serdecznie Panie Darku.

Dużo napatrzyłem się na Pana filmy, widzę że chce Pan ludziom pomóc. Jestem pełen podziwu. Pewnie jak całą resztę osób, co do Pana piszą problem jest ten sam.
Straciłem prawa jazdy na 3 lata według nowych przepisów. Podczas kontroli miałem w wydychanym powietrzu 0,16 mg, to było początkiem lipca 2015 r.

Sąd przyznał mi kategorię C+E ze względu na wykonywany zawód, kredyt na dom, byłą żonę na utrzymaniu i dzieci jakie mam 16lat córkę i 10 lat syna.
Poszedłem na badania psychologiczne, gdzie przeszedłem pozytywnie.
Badania w medycynie pracy przeszedłem negatywnie.


Może mi Pan coś o tych wynikach powiedzieć lub doradzić, co mam dalej robić?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.Moja odpowiedź..Chciało by się powiedzieć..chłop swoje..baba swoje.
...............

Jeszcze do niedawna praktycznie Starostwa nie honorowały takich wyroków sądów i nie mogłeś stracić prawka wybiórczo, tylko w pakiecie. Po wejściu nowych przepisów zaczęto interpretować to inaczej. Tym nie mniej, po uwalonych badaniach lekarskich w WOMP pozostaje tylko odwołanie do Instytutu Medycyny Pracy.

Czy przyniesie jakiś efekt? Nie mam pojęcia, bo ten konkretny widz nie za bardzo wiedział, dlaczego nie przeszedł badań.


Dzisiaj w przychodni przedłużałem terminowe prawo jazdy, po badaniach WOMP kierowcy, który miał identyczny wyrok, a mimo tego Starostwo Powiatowe nie oddało mu prawka. A kto urzędnikowi zabroni!! Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.