Drugie podejście dalej GGTP powyżej normy

by Andrzej
(Rzeszów)

Witam. Po raz pierwszy poszedłem na badania w czerwcu po wcześniejszym 3 miesięcznym całkowitym odstawieniu alko, nawet na cukierki uważałem.

Badania psychologiczne zaliczyłem, lekarskie też ale wynik negatywny bo GGTP powyżej normy 180 mimo 3 miesięcznej abstynencji.
Zaczęła się moja pielgrzymka po lekarzach, tabletki do łykania, skierowanie na usg i wyszło wszystko idealnie w normie a ggtp spadło do 140 jednostek i stanęło a co miesiąc robiłem wyniki to plus minus kilka jednostek.

Podejrzewano nawet geny - mama ma też powyżej normy ggtp... Dopiero trzeci lekarz trafił w przyczynę - kamienie żółciowe i przepisał leki i po 2 tygodniach wynik to 110 jednostek ale to dalej mało bo norma w WOMP to max 60.
Mam zaświadczenie że jestem objęty leczeniem itd.

Pytanie: czy warto iść na drugie badania? termin za kilka dni z ggtp powyżej normy? jak na to popatrzy lekarz orzecznik? czy są szanse na wynik pozytywny?Wziąć zaświadczenie od tego lekarza, który stwierdził kamicę pęcherzyka żółciowego, że przyczyną wysokiego GGTP jest ta choroba, a nie nadużywanie alkoholu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.